آخرین مطالب

اقامت سوئیس

اقامت سوئیس اقامت اروپا
اخذ اقامت اروپا در حداقل زمان و هزینه
با همکاری وکلا و کارشناسان زبده و دارای سالها تجربه و تخصص
تلفن : 22875443-021 همراه : 9210201-0930
وب سایت : www.اقامت-اروپا.com
پست الکترونیک : info@اقامت-اروپا.com

اقامت سوئیس از طریق ثبت شرکت

یکی از ساده ترین راه های اخذ اقامت سوئیس ( اخذ اقامت اروپا ) اقدام برای ثبت شرکت در سوئیس ( ثبت شرکت در اروپا ) و اخذ اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت در سوئیس میباشد و شما خواهید توانست  ویزا اقامت ثبت شرکت اروپا را از کشور اروپایی شنگن سوئیس به دست آورید  . اقامت ثبت شرکت سوئیس برای افرادی که شرکتی جدید در سوئیس ثبت کنند و یا شرکتی در سوئیس را خریداری نمایند امکان پذیر میباشد و شما میتوانید از این طریق به سوئیس مهاجرت نمایید ( مهاجرت به اروپا )  در صورتی که اقامت سوئیس را از طریق ثبت شرکت یا اقامت اروپا را از طریق ثبت شرکت داشته باشید شما نیازی به دریافت ویزا شنگن برای سفر به کشور اروپایی شنگن نخواهید داشت .و میتوانید به این طریق به اروپا مهاجرت نمایید  افرادی که تمایل داشته باشند میتوانند از طریق ثبت شرکت در کشور سوئیس اقامت کشور سوئیس را به دست بیاورند .

برای ثبت شرکت و کسب اقامت سوئیس ( مهاجرت به سوئیس ) نیاز است حتما با کشور سوئیس تجارت داشته باشید و در صورتی که تجارتی با کشور سوئیس نداشته باشید اخذ اقامت سوئیس برای شما امکان پذیر نخوااهید بود . اقامت سوئیس در صورتی که تجارتی با مبالغ بسیار بالا دارید میتواند برای شما سودمند باشد .

مدت پروسه اخذ اقامت از راه ثبت شرکت در کشور سوئیس و مهاجرت به سوئیس از طریق ثبت شرکت حدود ۱۲ ماه میباشد

بر طبق قوانین سوئیس در صورتی که شما ۵ سال در سوئیس اقامت قانونی داشته باشید میتوانید برای اقامت دائم سوئیس ( اقامت دائم اروپایی شنگن ) درخواست دهید . همچنین میتوانید پس از اخذ اقامت دائم سوئیس ( اقامت دائم اروپا ) برای اخذ پاسپورت سوئیسی ( شهورندی سوئیس – شهروندی اروپا ) اقدام نمایید

کلیه عملیات ثبت شرکت در سوئیس ، اخذ اقامت سوئیس ، اخذ اقامت دائم سوئیس ، اخذ ویزا کار سوئیس ، ویزا شنگن از طریق سوئیس تحت نظر وکیل رسمی در کشور سوئیس انجام میگردد .

مزایای اخذ اقامت سوئیس ( اقامت اروپا – اقامت شنگن )

آزادانه و بدون نیاز به دریافت ویزا میتوانید به کشورهای اروپایی عضو پیمان شنگن سفر کنید

اگر روشی به جز خرید ملک را انتخاب کنید هیچ اجباری در خرید ملک نخواهید داشت

نیازی به دانستن زبان و یا مدرک زبان ندارید

محدودیت های سنی برای کسب اقامت مطرح نیست

میتوانید به راحتی در بانکهای اروپایی و سراسر دنیا حساب باز کنید

با داشتن اقامت اروپا از مشکلات تحریم برای همیشه راحت خواهید شد

بدون هر گونه اجبار در پرداخت مالیات اجباری

میتوانید از مزایای تحصیلات رایگان در سطح اتحادیه اروپا بهره مند گردید

استفاده از امکانات درمانی و رفاهی در اتحادیه اروپا

زندگی در یک کشور امن دنیا و دارای ثبات اقتصادی و سیاسی

در عرض چند سال میتوانید پاسپورت دوم بگیرید

با دریافت اقامت کشور اروپایی شما خواهید توانست بدون نیاز به ویزا به بسیاری کشورهای اروپایی سفر کنید بیشتر کشورها این امکان را فراهم مینمایند که شما بتوانید به بیش از ۱۴۵ کشور در سراسر جهان بدون نیاز به ویزا و اخذ روادید سفر کنید

با دریافت اقامت اروپا از یکی از کشورهای اروپایی خواهید توانست در کل کشورهای اتحادیه اروپا به سفر کار تحصیل و زندگی بپردازید

با دریافت اقامت اروپا خوااهید توانست تا در کشورهای مختلف اروپایی نسبت به خرید ملک و اجاره املاک اقدام نمایید

با دریافت اقامت اروپا شما میتوانید برای املاک خریداری شده وام با بهره پایین و اقساط ۲۰ تا ۲۵ ساله برخوردار شوید

دفاتر طرف قرارداد ما در کشورهای اروپایی به شما این امکان را میدهند تا بدون اجاره یا خرید جا از فضای دفتری شامل تلفن فکس و آدرس اختصاصی استفاده کنید

حتی از کشور ایران خواهید توانست شرکت و حساب بانکی خود را از طریق اینترنت مدیریت نمایید

برای دریافت راهنمای اقامت اروپا  ( اقامت سوئیس ) و مهاجرت به اروپا ( مهاجرت به سوئیس ) اینجا کلیک کنید

برای اطلاع از روشهای مهاجرت به اروپا  ( مهاجرت به سوئیس و اخذ اقامت اروپا  ( اخذ اقامت سوئیس ) میتوانید اینجا کلیک کنید

برای تکمیل فرم ارزیابی اقامت اروپا از طریق اخذ اقامت سوئیس ( مهاجرت به سوئیس ) اینجا کلیک کنید

برای مشاوره مهاجرت به اروپا ( مهاجرت به اروپا ) و اخذ اقامت سوئیس ( اخذ اقامت اروپا ) اینجا کلیک کنید

 

 

از آنجا که مهاجرت به اروپا و اقامت اروپا یک مسئله اساسی و یک تصمیم مهم در زندگی هر اسنانی میباشد سعی شده است در این قسمت برای متقاضیان اقامت اروپا و مهاجرت به اروپا از طریق کشور سوئیس ( اخذ اقامت سوئیس و مهاجرت به سوئیس ) ابتدا توضیحات اولیه در خصوص کشور سوئیس داده شود تا با شناخت بیشتری نسبت به اخذ اقامت کشور سوئیس اقدام نمایند

 

 

اقامت سوئیس

سوئیس

 

کنفدراسیون سوئیس
سوئیس
پرچم  
شعار ملی: یکی برای همه، همه برای یکی
سرود ملی: سرود ملی سوئیس

 

 

پایتخت برن
شرقی′۲۷°۷ شمالی′۵۷°۴۶
بزرگترین شهر زوریخ
زبان(های) رسمی آلمانی
ایتالیایی
فرانسوی
رومانش
نوع حکومت جمهوری فدرال
نام حاکمان
• جمهوری پارلمانی
موریتز لئونبرگر
پاسکال کوچپین
مساحت
مساحت ۴۱٫۲۸۵کیلومتر مربع (۱۳۶)
‌آب‌ها (%) ۴.۲
جمعیت
سرشماری ۷٬۵۹۱٬۴۰۰
(۹۵ام)
تراکم جمعیت ۱۸۱.۴‎/km۲‏ (۶۱ام)
تولید ناخالص داخلی (تخمین ۲۰۰۷)
مجموع ۲۹۶.۲ میلیارد دلار (۳۸ام)
سرانه ۳۸٬۷۰۶ دلار (۶ام)
شاخص توسعه انسانی (۲۰۰۶) ۰٫۹۵۵ (بالا) (۷ام)
واحد پول فرانک سوئیس (CHF)
منطقه زمانی UTC (ساعت جهانی+۲)
تابستانی (DST) CEST (ساعت جهانی)
دامنه اینترنتی .ch
پیش‌شماره تلفنی +۴۱

سوئیس (به فرانسه: Suisse، آلمانی: Schweiz، ایتالیایی: Svizzera) با نام رسمی کنفدراسیون سوئیس، کشوری است در اروپای غربی که از شمال با آلمان، از شرق با اتریش و لیختنشتاین، از جنوب با ایتالیا و از غرب با فرانسه همسایه است.

این کشور ۷٫۵ میلیون نفر جمعیت و مساحتی بالغ بر ۴۱٬۲۹۰ کیلومتر مربع دارد. سوئیس کشوری است با سیاست جمهوری فدرال و از ۲۶ ایالت تشکیل شده‌است که «کانتون» خوانده می‌شوند.

پایتخت سوئیس شهر برن است و قطب‌های اقتصادی این کشور دو شهر جهانی ژنو و زوریخ هستند. سوئیس یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است و درآمد سرانه در این کشور با ۳۹٬۰۰۰ دلار برای هر نفر از بالاترین‌ها در جهان است.

سوئیس کشوری چندزبانی است و در آن چهار زبان آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی و رومانش به رسمیت شناخته می‌شوند.

سوئیس دارای سابقهٔ طولانی بی‌طرفی در مناسبات جهانی است به طوری که این کشور از سال ۱۸۱۵ تاکنون وارد هیچ جنگی نشده‌است. این کشور مقر بسیاری از سازمان‌های بین‌المللی چون صلیب سرخ و سازمان تجارت جهانی است. یکی از دو دفتر اروپای سازمان ملل نیز در این کشور و در شهر ژنو قرار دارد.

تاسیس کشور سوئیس در تاریخ ۱ اوت ۱۲۹۱ ذکر می‌شود و این روز در سوئیس تعطیل ملی می‌باشد.

محتویات

[نهفتن]

 

 

 • ۱ تاریخ
 • ۲ سیاست

   

   

  • ۲.۱ احزاب مهم کشور
 • ۳ ارتش سوئیس
 • ۴ تقسیمات کشوری

   

   

  • ۴.۱ شهرهای سوئیس
 • ۵ جغرافیا
 • ۶ اقتصاد
 • ۷ مردم
 • ۸ فرهنگ

   

   

  • ۸.۱ غذا
  • ۸.۲ ادبیات
 • ۹ مذهب

   

   

  • ۹.۱ مسیحیت
  • ۹.۲ اسلام
 • ۱۰ آموزش

   

   

  • ۱۰.۱ دانشگاه
 • ۱۱ لست کنتونها
 • ۱۲ جستارهای وابسته
 • ۱۳ پیوند به بیرون
 • ۱۴ پانویس

تاریخ

سلت‌ها اولین ساکنان سوییس بودند. تیره ای از این قوم که هلوتیا (Helvetia) نام دارند پیش از تسلط رومیان بر سوییس، در کوهستان‌های ژورا و آلپ ساکن شدند و آنجا را هلوتیا نامیدند. هلوتیا در سال ۵۸ پیش از میلاد به تصرف ژولیوس سزار امپراطور روم درآمد. در قرن پنجم میلادی، ژرمن‌ها به این سرزمین وارد و در ساحل غربی رود آر ساکن شدند. ژرمن‌ها و اقوام بورگون (Burgun) و فرانک جامعه‌ای مستقل تشکیل دادند. آنها در سال ۶۳۹ میلادی، دولتی را بنیان گذاشتند که بعدها فرانسه نامیده شد. در سدهٔ نهم بین سوابیا (Swabia)و بورگوندیها (Burgundians) تقسیم و در سال ۱۰۳۳ تحت نظارت امپراطوری مقدس روم وحدت پیدا کردند. حکومت منطقه در قرن سیزدهم بین کنت‌ها و خاندان هابسبورگ) و حکمرانان محلی تقسیم شد. در سال ۱۲۹۱، سه منطقهٔ اوری (سرزمین فعلی سوییس)و شوایتس (schweiz) و اولتروالدن (Ulterwalden) اتحادیه‌ای تشکیل دادند که اساس کنفدراسیون سوییس قرار گرفت.

سیاست

قانون اساسی سوییس در ۲۹ مه ۱۸۷۴ تصویب شد و پس از آن اصلاحات زیادی در آن صورت گرفته است. سیستم سیاسی سوییس مرکب از دموکراسی مستقیم و غیر مستقیم بر مبنای حق حاکمیت مردم و جدایی از قدرت‌ها می باشد. در انتخابات فدرال همهٔ شهروندان بالای ۱۸ سال، واجد شرایط رای دادن هستند. مردم سوییس با فرهنگ سیاسی غنی و پیشرفته و به پشتوانهٔ قانون اساسی و تجربیات گرانبار تاریخی این کشور، در فرآیندهای قانون گذاری و اجرایی، به شیوه ای بدیع و فعال مشارکت دارند. بدین گونه که برای تصویب شدن یا نشدن قانون‌های خاص در کشور همه پرسی صورت می‌گیرد. بر طبق قانون اساسی اگر دادخواستی حداکثر آرا را کسب کند تصویب خواهد شد.

احزاب مهم کشور

 • حزب سوسیال دموکرات
 • حزب رادیکال دموکرات
 • حزب مردمی دموکراتیک مسیحی که مخالف تمرکز قدرت است.
 • حزب مردمی سوییس که مرام آن، انزواطلبی و ملت محوری است
 • حزب سبز حزب لیبرال حزب مردمی انجیلی پروتستان
 • اتحاد دموکراتیک فدرال
 • حزب کارگر سوییس

ارتش سوئیس

 

 

 

یک فروند هواپیمای اف-۱۸هورنت نیروی هوایی سوئیس

 

 

 

ارتش سوئیس شامل نیروی زمینی و نیروی هوایی است. تنها در حدود ۵ درصد از این ارتش حرفه‌ای است و بقیه متشکل از سربازان وظیفه است. سن خدمت وظیفه عمومی در سوئیس بین ۲۰ تا ۳۴ سال است که در شرایط ویژه به ۵۰ سال میرسد. خدمت وظیفه عمومی در سوییس برای مردان اجباری است، هر چند زنان هم می‌توانند به طور داوطلبانه عضو ارتش شوند.
سوئیس به خاطر اینکه کشوری است که به دریا راه ندارد، فاقد نیروی دریایی می‌باشد. اما در کرانهٔ دریاچه‌های مرزی‌اش دارای گارد ساحلی می‌باشد.

تقسیمات کشوری

شهرهای سوئیس

 • فهرست شهرهای سوئیس

 

 

 

شهر برن پایتخت سوئیس

 

 

 

جغرافیا

سوئیس با مساحت ۴۱٬۲۸۵ کیلومتر مربع کشور نسبتاً کوچکی است و با جمعیت ۷٫۵ میلیونی دارای تراکم جمعیت متوسطی به اندازه ۱۸۲ نفر در هر کیلومتر مربع می‌باشد. این تراکم در مناطق جنوبی سوئیس که کوهستانی است کمتر از میانگین می‌باشد درحالی که قسمت‌های شمالی پرتراکم‌تر می‌باشند.

سوئیس به‌طور کلی به سه منطقه جغرافیایی تقسیم می‌شود: کوه‌های آلپ سوئیس، ناحیه «میتلاند» یا فلات سوئیس و کوه‌های ژورا در ناحیه شمال‌غربی و حوالی مرز فرانسه.

اقتصاد

سوئیس یکی از ثروتمندترین کشورها است . سویس عضو اتحادیه اروپا نیست ولی عضو انجمن تجارت آزاد اروپا(EFTA) است . در سال ۱۹۹۹ میلادی سوئیس با اتحادیه اروپا قرارداد بست و عضو EFTA گردید . به موجب این قراردار داد و ستد بین کشورهای عضو اتحادیه با سوئیس آسانتر گشت . بانکداری در سوئیس یکی از مهمترین بخشهای این کشور محسوب می‌شود . شرکتهای بیمه نیز سهم زیادی در اقتصاد سوئیس دارند . دیگر بخش مهم اقتصادی صنعت توریسم است . ژنو و زوریخ جزو شهرهای گردشگر پذیر هستند . همچنین کوهستانهای این کشور میزبان گردشگرانی هستند که برای ورزشهای برفی به این کشور سفر میکنند .

مردم

جمعیت کشور سوئیس بالغ بر هفت و نیم میلیون نفر می‌باشد . ۶۴٪ از این جمعیت زبان آلمانی زبان اولشان محسوب میگردد که این زبان در قسمتهای شمالی و مرکزی زبان اول است . ۱۹٪ زبان فرانسوی زبان اولشان است که اکثرا در غرب این کشور زندگی میکنند . ۸٪ به زبان ایتالیایی سخن میگویند که غالبا در جنوب سوئیس ساکن هستند و تنها حدود یک درصد از آنها به زبان رومانش صحبت میکنند که در قسمت جنوب شرقی این کشور هستند. زبان آلمانی در سوئیس به عنوان زبان مادری مردم محسوب نمیشود بلکه زبانی که آنان صحبت میکنند زبان آلمانیش نامیده می‌شود که دستور زبان و نوشتار متفاوتی دارد و ممکن است خیلی از آلمان زبانان این زبان را متوجه نشوند، اما مردم سوئیس مخصوصا در شهرهای بزرگ زبان آلمانی را به خوبی میتوانند صحبت کنند .
در حدود ۲۲٪ جمعیت سوییس را مهاجران تشکیل میدهند . اکثرا مهاجرین به خاطر شغل راهی این کشور میشوند .
دین اکثر مردم این کشور مسیحیت است . ۴۳٪ از آنان کاتولیک ۳۵٪ آنها پروتستان و ۲٪ آنها ارتودوکس هستند . دین ۴٪ مردم نیز اسلام است . بقیه نیز پیرو سایر دینها و یا بدون دین هستند .
سوییس را با شکلات، پنیر، سیستم بانکداری، ساعت سازی و کوهستانهایش می‌شناسند .

فرهنگ

در گذشته، فرهنگ سوییس تحت تاثیر همسایگانش بوده است. اما در سالهای اخیر باوجوه تمایز، در آن رشد یافته است.به طور کلی، سوییس را از مراکز فرهنگی اروپا نمی دانند. خانواده‌ها در سوییس عموما کوچکند و والدین، اغلب یک یا دو فرزند دارند.حریم خانواده در این کشور بسیار مهم است. بیشتر مردم سوییس، هنگام احوالپرسی با همدیگر دست می دهند.و آداب سنتی را رعایت می کنند. کشور سوییس به خاطر ماهیت بشر دوستانه اش شناخته شده است.

غذا

آشپزی سوئیس دارای چند چهره میباشد. در حالی که ظرف‌های فوندو (ظرفی برای درست کردن پنیر و روغن)از روستی (غذایی عمدتا” از سیب زمینی و پنیر)و مانند دیگر غذاهای سوئیسی در کل کشور مصرف میشود، اما هر منطقه توسعه یافته برای خود نسبت به اقلیم و زبان آن منطقه خوارکی متفاوت دارد. طبخ سنتی سوئیس بسیار شبیه به خوارک و موادی می‌باشد که در دیگر کشورهای اروپایی نیز موجود است، همچنین محصولات لبنی ممتاز مثل پنیر گرویره و امنتال که در دره هایی به همین نام ساخته میشوند در گروه خوراک سوئیسی قرار دارند. شکلات در سوئیس از قرن ۱۸ میلادی شروع به ساخته شدن شد، اما در اواخر قرن ۱۹ به شهرت جهانی رسید که دلیل آن دستیابی یه صنعت و اختراع هایی در زمینه معتدل سازی و شکل دهی شکلات بود که منجر به بالا رفتن کیفیت آن شد. همچنین ابتکار ساخت شکلات شیری توسط دانیال پیتر از این اقدامات بود.

ادبیات

 

 

 

هایدی اثر یوهانا اشپیری

 

 

 

ادبیات در سوئیس متاثر از زبانهای این کشور است . رمان هایدی اثر یوهانا اشپیری شناخته شده ترین اثر ادبی سوئیس است. کتاب نسبتا مشهور دیگری که میتوان نام برد رمان خانواده سوئیسی رابینسون اثر یوهان ویس است که به تقلید از رمان رابینسون کروزوئه نوشته شده است.

مذهب

اکثریت مردم سوئیس مسیحی هستند و اسلام دومین دین در این کشور است. ادیان دیگر در حدود ۴.۳٪ در بین مردم این کشور طرفدار دارند و در حدود ۱۱.۱٪ مردم سوئیس دارای هیچ دینی نیستند[۲].

مسیحیت

اکثریت مردم سوئیس پیرو آیین مسیحی هستند. در بین انواع شاخه‌های مسیحیت کاتولیک بیشتر طرفدار را با حدود ۴۱.۸٪ در بین مردم این کشور داد. بعد از کاتولیک، پروتستان با حدود ۳۵.۳٪ و ارتودوکس با ۱.۸٪ در قرار دارند. سایر شاخه‌های مسیحیت هم ۰.۴ مردم سوئیس را تشکیل میدهند..

اسلام

نوشتار اصلی: اسلام در سوئیس

با در بر گرفتن ۴.۳٪ جمعیت سوئیس؛ پس از مسیحیت اسلام دومین دین غالب کشور سوئیس به شمار می‌رود. مسلمانان در تمامی شهرهای سوئیس پراکنده‌اند. مراکز مراسم مذهبی مسلمانان به حدود ۹۰ مرکز می‌رسد.

آموزش

دانشگاه

کشور سوییس دارای ۲۰ دانشگاه معتبر می‌باشد

لست کنتونها

لغت کانتون در سوئیس بمنی ولایت نامیدہ میشود۔ و سوئیس ۲۶ کانتون یا ولایت دارد۔ نام کل کانتون این است۔

ردیف نام کانتون شهر بزرگ کانتون
۱ آپینزیل آپنزل آوسررودن هیریساو
۲ آپینزیل انرودن آپینزیل
۳ آرگاو آراو
۴ اوبوالدن سارنن
۵ بازل بازل
۶ بازل لاندشافت لیستال
۷ برن برن
۸ تهورگاو فرونفیلد
۹ تیچینو بیلینزونا
۱۰ زوریخ زوریخ
۱۱ زوگ زوگ
۱۲ ژنو ژنو
۱۳ سن گالن سن گالن
۱۴ سولوتهرن سولوتهرن
۱۵ شافهاوزین شافهاوزین
۱۶ شویدز شویدز
۱۷ فریبورگ فریبورگ
۱۸ گراوبندین خور
۱۹ گلاروس گلارول
۲۰ لوسرن لوسرن
۲۱ ندوالدن اشتانز
۲۲ نیشاتل نیشاتل
۲۳ واد لوزان
۲۴ والیس سیوون
۲۵ یورا دیلیموند
۲۶ یوری آلت دورف