آخرین مطالب

از آنجا که مهاجرت به اروپا و اقامت اروپا یک مسئله اساسی و یک تصمیم مهم در زندگی هر اسنانی میباشد سعی شده است در این قسمت برای متقاضیان اقامت اروپا و مهاجرت به اروپا از طریق کشور پرتغال ( اخذ اقامت پرتغال و مهاجرت به پرتغال ) ابتدا توضیحات اولیه در خصوص کشور پرتغال داده شود تا با شناخت بیشتری نسبت به اخذ اقامت کشور پرتغال اقدام نمایند

 

اقامت پرتغال

 

جمهوری پرتغال

 

República Portuguesa
پرتغال
پرچم  
شعار ملی: موجود نیست
سرود ملی: “A Portuguesa”
پایتخت
(و بزرگترین شهر)
لیسبون
غربی′۱۱°۹ شمالی′۴۶°۳۸
زبان(های) رسمی زبان پرتغالی
نوع حکومت جمهوری
نام حاکمان
• رئیس جمهور
• نخست‌وزیر
آنیبال کاواکو سیلوا
خوزه سوکراتس
مساحت
مساحت ۹۲٬۳۴۵کیلومتر مربع (۱۱۰ام)
‌آب‌ها (%) ۰٫۵
جمعیت
سرشماری ۱۰٬۶۷۶٬۹۱۰
(۷۷ام)
تراکم جمعیت ۱۱۵٫۳‎/km۲‏ (۸۷ام)
تولید ناخالص داخلی (تخمین ۲۰۰۸)
مجموع ۲۳۶٬۶۹۷ بیلیون دلار (۴۳ام)
سرانه ۲۲٬۲۶۴ (۳۴ام)
شاخص توسعه انسانی (۲۰۰۶) ۰٫۹۰۰ (۳۳ام)
واحد پول یورو (€) (EUR)
منطقه زمانی WET (ساعت جهانی۰)
تابستانی (DST) WEST (ساعت جهانی)
دامنه اینترنتی .pt
پیش‌شماره تلفنی +۳۵۱

پُرتُغال کشوری در جنوب غربی اروپا است . پایتخت آن لیسبون است. زبان رسمی مردم آن پرتغالی است که از شاخهٔ زبان‌های رومی‌تبار است.

 

 

تاریخ

 

 


پارلمان کشور پرتغال
پرتغال زمانی از ابرنیروهای جهان بود(به همراه اسپانیا و هم‌زمان با صفویان در ایران و مستعمره‌هایی در شرق و غرب جهان داشت که واپسین آن ماکائو بود و بزرگ‌ترینش برزیل.همهٔ ما داستان جنگ شاه عباس با پرتغالیها را شنیده‌ایم.جنگی که دست انها را از تنگهٔ هرمز کوتاه کرد.

در ۱۹۳۲ ژنرال «آنتونیو اولیویرا سالازار» یک حکومت دیکتاتوری را که از فاشیسم ایتالیایی الهام می‌گرفت در پرتغال برپا داشت . دیکتاتوری سالازار مانند دیکتاتوری فرانکو در اسپانیا متکی به ارتش و اقتدار اخلاقی کلیسای پرتغال بود . سالازار هرگونه تحول و پیشرفت اجتماعی در درون کشور را سد کرد و از سوی دیگر جنبش‌های ملی در مستعمرات پرتغال را سرکوب کرد . او پس از سقوط فاشیسم در آلمان نیز توانست بر مسند قدرت باقی بماند و آمریکا و حتی اروپای زخم دیده از فاشیسم، از بیم نفوذ کمونیست‌ها در پرتغال و اسپانیا، این دو ژنرال متحد هیتلر را حمایت کردند تا بر قدرت باقی بمانند و با موج سقوط فاشیسم از صحنه حذف نشوند. آنها بتدریج به دیکتاتورهای مصلح پرتغال و اسپانیا مشهور شدند! البته روی امواج خونی که در هر دو کشور از انقلابیون و نیروهای مترقی براه انداخته بودند. سالازار، دیکتاتور پرتغال، به همراه ژنرال فرانکو در اسپانیا، آخرین بازمانده‌های دوران تلخ سلطه فاشیسم بر بخش مهمی از اروپا بودند.

سیاست

این کشور تاچندی پیش رژیم پادشاهی داشت ولی با شورش مردم و گریز پادشاه به برزیل این کشور دارای حکومت جمهوری شد.

جغرافیا

این کشور در شبه جزیرهٔ ایبری و در غرب کشور اسپانیا است.

تقسیمات کشوری

 

 

PortugalNumbered.png

Lisbon (Lisboa in Portuguese)
Leiria
Santarém
Setúbal
بژا Beja
Faro
Évora
Portalegre
Castelo Branco
Guarda
Coimbra
Aveiro
Viseu
Bragança
Vila Real
Porto
Braga
Viana do Castelo

کشور پرتغال به هفت ناحیه و دو منطقه خودمختار (عبارت از مجمع‌الجزایرها) بخش شده‌است

 

 

Portugal NUTS II.svg

مردم

بر اساس سرشماری سال ۲۰۰۱ جمعیت این کشور بالغ بر ۱۰٫۳۵۵٫۸۲۴ نفر بود که ۵۲٪ آن زن و ۴۸٪ آن مرد بود . در سال ۲۰۰۷ این جمعیت به ۱۰٫۶۱۷٫۵۷۵ رسید که ۳۳۲٫۱۳۷ نفر آنها مهاجرین قانونی بودند .
امید به زندگی در پرتغال برای مردان۶/۷۴سال و برای زنان ۳۶/۸۱سال است . در حدود ۴/۰درصد از مردم این کشور در سال ۲۰۰۱ میلادی به ویروس HIV مبتلا بودند که جمعیتی در حدود ۲۲ هزار نفر را شامل می‌شد .هرچند در این کشور دین رسمی تعیین نشده است اما۸۴٫۵ درصد از مردم آن کاتولیک و پیرو کلیسای رم هستند . زبان رسمی آن پرتغالی است .

 

 

Pavilhão de Portugal 4.JPG

فرهنگ

ادبیات پرتغال
فرهنگ کاتولیک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *